Jump to Navigation

03 липня 2018 року успішно проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Судово-експертна діяльність в Україні та Польщі: досвід, перспективи розвитку та співпраці»

Дата публікації: 
4 Липень 2018

В переддень професійного свята – Дня судового експерта, 03 липня 2018 року Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) успішно проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Судово-експертна діяльність в Україні та Польщі: досвід, перспективи розвитку та співпраці» (далі – Міжнародна конференція).

Спеціальний гість Міжнародної конференції – Лєшик Вєчорек, директор Інституту судових експертиз ім. проф. Яна Сехна в Кракові (Міністерство справедливості Польщі), DrHb, професор.

Із вітальним словом виступили Наталія Ткаченко – начальник відділу організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, кандидат юридичних наук; Артем Ріпенко – директор Одеського науково-дослідного інституту судової експертизи, кандидат юридичних наук; Тетяна Голікова – заступник директора Київського науково-дослідного інституту судової експертизи (КНДІСЕ); Олег Угровецький – перший заступник директора Харківського науково-дослідного інституту судової експертизи, доктор юридичних наук; Антоніна Пахаренко-Андерсон – керуючий партнер, генеральний директор фірми «Пахаренко і партнери», патентний повірений України, президент Української Групи Міжнародної асоціації з охорони інтелектуальної власності, доктор наук у галузі права; Олександр Іляшко − директор навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського, кандидат юридичних наук; Ігор Стародубов – директор Департаменту судової експертизи та експертних досліджень з питань інтелектуальної власності, кандидат юридичних наук.

Відкриваючи Міжнародну конференцію, начальник відділу організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Наталія Ткаченко разом із директором Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін'юсту Владиславом Федоренком оприлюднила витяг з Наказу Міністерства юстиції України від 12.06.2018 року № 2234/к «Про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства юстиції України» та нагородили за сумлінну працю в галузі судової експертизи, зразкове виконання службових обов’язків, вагомий внесок у забезпечення правосуддя, захисту прав і свобод людини та з нагоди професійного свята – Дня судового експерта, Подякою Міністерства юстиції України – старшого наукового співробітника Лабораторії права промислової власності Центру Тетяну Чабанець та Почесною грамотою Міністерства юстиції України – старшого судового експерта сектору засобів індивідуалізації Віктора Дідоборща.

Учасниками Міжнародної науково-практичної конференції стали представники органів державної влади і органів місцевого самоврядування, судові експерти, патентні повірені, адвокати і юридичні компанії України, зокрема: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство внутрішніх справ, Національна академія внутрішніх справ України, Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, Одеський науково-дослідний інститут судових експертиз, Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи, Центр судової експертизи та експертних досліджень ДП «Інформаційні судові системи», Національний інститут стратегічних досліджень, Міжрегіональна академія управління персоналом, Навчально-науковий інститут Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, Патентно-юридична компанія «IPjurix», Юридична фірма «Саєнко Харенко», Патентно-юридична компанія «Коваль і партнери», Патентно-юридична Агенція «Дубинський і Ошарова», ТОВ "Фірма «Пахаренко і партнери», ТОВ «Право та захист» та інші. Також була присутня Бочарова Ольга Станіславівна, кандидат юридичних наук, доцент, провідний спеціаліст ТОВ «Регула», м. Мінськ, Республіка Білорусь.

На розгляд учасників Міжнародної конференції виносились питання, пов’язані з станом і перспективами розвитку судової експертизи в Україні, судово-експертною діяльністю в Польщі, механізмами, методами і формами співпраці України і Польщі в сфері судової експертизи.

У доповіді директора Інституту судових експертиз ім. проф. Яна Сехна, проф. Лєшика Вєчорека висвітлено особливості судово-експертної діяльності очолюваної ним державної судово-експертної установи у Польщі.

Доповідь проф. Владислава Федоренка присвячена діяльності Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, пріоритетам та перспективам його розвитку. У доповіді, Владиславом Федоренком піднято важливе і ключове питання кадрового забезпечення, а саме: зростання чисельності підготовлених експертів, підвищенні кваліфікації судових експертів, гарантування незалежності судових експертів, посилення їх соціального захисту, тощо.

Такий дискусійний майданчик став, перш за все, інструментом, спрямованим на обґрунтування пріоритетних напрямків розвитку судової експертизи в обох державах, зміцненню наукового, методичного та судово-експертного потенціалу як в Україні, так і в Польщі.

За результатами проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Судово-експертна діяльність в Україні та Польщі: досвід, перспективи розвитку та співпраці», між Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, в особі директора, проф. В.Л. Федоренка та Інститутом судових експертиз ім. професора, д-ра Яна Сехна в Кракові Міністерства справедливості Республіки Польща, в особі директора, проф. Лєшика Вєчорека підписано Меморандум про співпрацю в сфері науково-дослідної, методичної та судово-експертної діяльності.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.