Jump to Navigation

Директор НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності взяв участь у четвертій тематичній зустрічі щодо моніторингу нормативно-правових актів у сфері судової експертизи, організованій Мін’юстом

Дата публікації: 
28 Липень 2020

27 липня 2020 року директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності (далі – Центр) проф. Федоренко В.Л. взяв участь у четвертій тематичній зустрічі, започаткованій Міністерством юстиції України щодо моніторингу впровадження та аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів у сфері судово-експертної діяльності, на тему: «Відкриття текстів методик проведення судових експертиз для загального доступу».
У процесі обговорення проблематики про перспективи оптимізації доступу до методик проведення судових експертиз проф. В.Л. Федоренко відзначив, що така пропозиція в цілому вбачається перспективною. Але, розв’язуючи питання вільного доступу до методик треба чітко зрозуміти, що (предмет), кому (суб’єт) і як (процедура) відкривати? Очевидно, що одночасне завантаження в вільний доступ усіх методик є сумнівним рішенням, яке може призвести до паралічу всієї судово-експертної системи, а від так і системи правосуддя в цілому. У першу чергу через те, що судових експертів, і тих, що працюють в НДУСЕ, і тих, що там не працюють, завалять скаргами, що вони «не так» використали методику. Адже, для того щоб розуміти судову методику й вірно її використовувати треба спеціальні знання, а тлумачить «правильність» лінгвістичних, балістичних, матеріалознавчих і інших експертиз кинуться переважно адвокати, які найчастіше мають виключно юридичну освіту. 
Водночас і режим «сакральних знань» у сфері судової експертизи не є універсальним для вирішення всіх проблем. Очевидно, що перспективними для відкриття є насамперед ті методики, які стосуються відкритих, не кримінологічних спеціальностей. До прикладу, методики судових експертиз об’єктів права інтелектуальної власності, значна частина яких підготована та продовжує готуватись у рамках проведення НДР в Центрі. До їх проведення секція залучає (за бажанням) найбільш досвідчених, як правило з науковими ступенями, судових експертів, які не є працівниками НДУСЕ.
Щодо криміналістичних видів експертиз, відповідь на питання про вільний доступ до них має дати саме експертне середовище, яке проводить згадані види експертизи. Йдеться про судові експертизи, які проводяться НДУСЕ МВС України, СБ України, Мін’юстом тощо.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.