Jump to Navigation

На базі Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності проведено весняне засідання секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи

Дата публікації: 
22 Травень 2017

18 травня 2017 року у Науково-дослідному центрі судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) відбулося весняне засідання секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи.

Участь у засіданні секції під головуванням директора Центру проф. В.Л. Федоренка взяли провідні судові експерти у сфері судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності з Київського науково-дослідного інституту судової експертизи (І.Г. Голова, Н.Б. Клімова), Харківського науково-дослідного інституту судової експертизи ім. Заслуженого проф. М.С. Бокаріуса (Т.А. Заніна, А.П. Копитько), Львівського науково-дослідного інституту судової експертизи (Ю.С. Харабуга), Донецького науково-дослідного інституту судової експертизи (Т.М. Лушникова),  Кропивницького відділення Одеського науково-дослідного інституту судової експертизи (В.В. Давидченко) і Центру (О.Г. Адлер, Л.П. Тимощик, Н.М. Ковальова).

На запрошення членів секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності НКМР (далі – Секція) участь у її роботі прийняла начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України кандидат юридичних наук Н.М. Ткаченко.

Під час роботи Секції було обговорено питання щодо аналізу попередніх рішень секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності НКМР. На Секції також було розглянуто заключні звіти науково-дослідних робіт (НДР) за темами: "Методичні рекомендації щодо визначення вартості прав на торговельну марку" (КНІДСЕ, керівник – Голова І.Г., 2015-2016 рр.) та "Методика комплексного дослідження ознак неліцензійності використання пропієнтарного програмного забезпечення" (ЛНДІСЕ, керівник – Харабуга Ю.С., 2015-2016 рр.), обговорено рецензії на заключні звіти НДР, а також схвалено результати відповідних НДР.

Відповідно до порядку денного на Секції було розглянуто інформацію про хід виконання НДР за Тематичним планом НДР Міністерства юстиції України на 2017 рік. Зокрема, директор Центру В.Л. Федоренко доповів членам секції про хід і стан виконання НДР «Методика проведення експертних досліджень літературних творів наукового характеру» (VII.1.1-2016/2).

З метою визначення пріоритетних напрямів науково-дослідних робіт науково-дослідних установ судової експертизи (НДУСЕ) Міністерства юстиції України на 2018 і наступні роки, а також для підготовки до осіннього засідання Секції, було розглянуто пояснювальні записки до перспективних НДР. Відповідні обґрунтування були презентовані представниками Харківського науково-дослідного інституту судової експертизи ім. Заслуженого проф. М.С. Бокаріуса, Львівського науково-дослідного інституту судової експертизи, Одеського науково-дослідного інституту судової експертизи і Центру. Презентації обґрунтувань майбутніх НДР НДУСЕ на 2018 і наступні роки були критично проаналізовані, обговорені та підтримані як перспективні напрямки наукових досліджень НДР, що мають бути належним чином обґрунтовані й репрезентовані на осінньому засіданні Секції, з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених на весінньому засіданні Секції.

За ініціативи членів Секції також було обговорено низку актуальних проблем судової експертизи, зокрема, щодо:

  1. пропозицій до проектів процесуальних кодексів України, інших законів України, а саме: Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, а також проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів, розроблених Радою з питань судової реформи при Президентові України, у частині удосконалення інституту судової експертизи (В.Л. Федоренко, Н.М. Ткаченко);

  2. недопустимості рецензування висновків судових експертів приватними особами (науковцями, патентними повіреними, колишніми судовими експертами і ін.) поза вимогами процесуального законодавства у сфері судової експертизи (І.Г. Голова); підготовки тестових завдань для атестації судових експертів на ЦКК у сфері судової експертизи з питань інтелектуальної власності (В.Л. Федоренко та ін.) та ін., а також сформульовано та підтримано відповідні рішення.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.
Dr. Radut Consulting