Jump to Navigation

НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності прийняв участь у V Міжнародних арбітражних читаннях

Дата публікації: 
4 Жовтень 2018

4 жовтня 2018 року відбулися V Міжнародні арбітражні читання пам'яті академіка І.Г. Побірченка: «НЬЮ-ЙОРСЬКА КОНВЕНЦІЯ ПРО ВИЗНАННЯ ТА ВИКОНАННЯ ІНОЗЕМНИХ АРБІТРАЖНИХ РІШЕНЬ: 60-РІЧНА ІСТОРІЯ УСПІХУ» в Торгово-промисловій палаті України (вул. Велика Житомирська, 33, Київ).

На запрошення організаторів, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України проф. В.Л. Федоренко та в.о. завідувача лабораторії права промислової власності Н.М. Ковальова взяли участь у заході.

З вітальним словом виступили Валентина Данішевська - Голова Верховного Суду (Україна), Олексій Філатов - заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи (Україна), Хосе Анхель Естрелла-Фарія - старший юрист Секретаріату ЮНСІТРАЛ, раніше – генеральний секретар УНІДРУА (Італія), Геннадій Чижиков, Президент Торгово-промислової палати України (Україна).

Учасники V Міжнародних арбітражних читань обговорили такі проблемні питання як:
• Нью-Йоркська конвенція: її значення, сфера регулювання та перспективи застосування у сучасних умовах.
• Гармонізація тлумачення Нью-Йоркської конвенції: роль, яку виконують ЮНСІТРАЛ та інші міжнародні інституції.
• Взаємодія Нью-Йоркської конвенції з іншими міжнародними договорами та національним законом. Правило «більш вигідної норми».
• Основні характеристики арбітражної угоди за Нью-Йоркською конвенцією: письмова форма, автономність, обов’язковість, презумпція дійсності.
• Особливості застосування статті ІІ (3) Нью-Йоркської конвенції в практиці українських судів щодо термінів «недійсна», «втратила силу», «не може бути виконана» до арбітражної угоди – pro et contra.
• Межі втручання державного суду під час реалізації арбітражем принципу «компетенції-компетенції».
• Визнання і приведення до виконання арбітражних рішень щодо осіб, які не підписували арбітражну угоду – перспективи США.
• Визнання і приведення до виконання арбітражних рішень щодо осіб, які не підписували арбітражну угоду – український погляд.
• Практичні питання застосування нового Регламенту та порядку звернення з позовами до ICAC.
• Новели українського процесуального законодавства про визнання та виконання арбітражних рішень: їх відповідність Нью-Йоркській конвенції.
• Особливості виконання скасованих арбітражних рішень, а також res і ін.

У рамках проведення V Міжнародних арбітражних читань пам'яті академіка І.Г. Побірченка було підписано Меморандум про співпрацю між Міжнародним комерційним арбітражним судом при Торгово-промисловій палаті України, в особі Миколи Селівона, Голови ІСАС та Національної школою суддів України, в особі Анатолія Костенка, Проректора з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.