Jump to Navigation

НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності, спільно з Мін’юстом, КНДІСЕ та Українською асоціацією власників торговельних марок успішно провели семінар щодо процесуального статусу судового експерта в цивільних і господарських справах

Дата публікації: 
12 Квітень 2019

11 квітня 2019 року директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) проф. В. Федоренко, спільно з представниками Міністерства юстиції України, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ), Асоціації власників торговельних марок, успішно провели науково-практичний семінар: «Особливості процесуального статусу судового експерта з питань інтелектуальної власності в цивільних і господарських справах». Семінар відбувся в конференц-залі ДП «Дніпромісто» за участю суддів, представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса, Державного науково-дослідного криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України (ДЕКНДЦ), ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (УКРПАТЕНТ), Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Патентно-юридичної Агенції «Дубинський і Ошарова», Юридичної компанії «Чернобай і Партнери», Юридичного журналу «Право України», Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, Патентно-юридичної фірми «Пахаренко і партнери», судових експертів, адвокатів, патентних повірених, науковців.
Модератором заходу виступив В. Федоренко - директор Центру, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, судовий експерт, який привітав присутніх та відзначив, що найбільш важливою та актуальною проблематикою для НДУСЕ нині є визначення особливостей процесуального статусу судових експертів з питань інтелектуальної власності в Україні в цивільних і господарських справах у контексті проведення судової реформи і започаткування діяльності Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
Зі вступним словом виступили:
Н.М. Ткаченконачальник Управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України,
О.Г. Рувін - директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України,
М.І. Дубинськийголова Асоціації власників торговельних марок; керуючий партнер Патентно-юридичної агенції «Дубинський і Ошарова»
Г.П. Бондаренко - суддя Господарського суду м. Києва.
Учасники науково-практичного семінару: «Особливості процесуального статусу судового експерта з питань інтелектуальної власності в цивільних і господарських справах» обговорили наступні питання:
• Стан, проблеми і перспективи розвитку судової експертизи з питань інтелектуальної власності та трансформації корпусу судових експертів в контексті судової реформи в Україні.
• Правовий і процесуальний статус судового експерта з питань інтелектуальної власності в Україні.
• Судовий експерт з питань інтелектуальної власності та адвокат: процесуальні моделі та етика взаємодії.
• Особливості процесуального статусу судових експертів з питань інтелектуальної власності в цивільних справах.
• Участь судових експертів з питань інтелектуальної власності в господарських справах.
• Рецензування висновків судових експертів з питань інтелектуальної власності: правова реальність і міфи.
• Перспективи розвитку судової експертизи з питань інтелектуальної власності в контексті становлення Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
З доповідями щодо вищенаведених і інших питань виступили:
Федоренко Владислав, директор Центру, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, судовий експерт. Тема виступу: «Судова експертиза та корпус судових експертів з питань інтелектуальної власності в Україні: стан, проблеми, перспективи розвитку».
Голова Інна, завідувач відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту, судовий експерт. Тема виступу: «Особливості процесуального статусу судового експерта».
Сопільняк Вікторія, партнер Патентно-юридичної Агенції «Дубинський і Ошарова», адвокат, патентний повірений. Тема виступу: «Адвокат не проти експерта: як забезпечити ефективність судового експерта для процесу».
Бондаренко Ганна, суддя Господарського суду м. Києва, спеціалізується на розгляді справ щодо об’єктів права інтелектуальної власності. Тема виступу: «Як взаємодіяти суду та експерту у випадку призначення експертизи судом для отримання експертного висновку в найкоротші строки».
Запорожець Людмила, заступник начальника відділу сприяння захисту прав, УКРПАТЕНТ, член Апеляційної палати Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в судових органах. Тема виступу: «Роль експертів за новими правилами процесуальних кодексів».
Чернобай Олег, адвокат, керуючий партнер ЮК «Чернобай і Партнери». Тема виступу: «Судова експертиза у справах інтелектуальної власності: вимоги сучасності».
Завершився захід дискусією, учасники якої дійшли думки про необхідність подальшої співпраці, з залученням фахової спільноти, щодо конструктивного розв’язання проблематики визначення місії та процесуального статусу судового експерта з питань інтелектуальної власності в цивільних і господарських спорах в Україні.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.