Jump to Navigation

Правова охорона та захист прав на об’єкти інтелектуальної власності в агропромисловій сфері

В газеті «Агробізнес сьогодні» (№ 11, червень 2013, с. 40-41) вийшла друком стаття заступника директора Центру Кісіль Н.В. «Правова охорона та захист прав на об’єкти інтелектуальної власності в агропромисловій сфері».

В тексті автор відзначає, що в сучасних умовах суттєвим елементом економічного зростання будь-якого суб’єкта підприємницької діяльності юридичних осіб чи громадян, які здійснюють самостійну підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, є інвестування в інтелектуальну власність. При цьому інтелектуальна власність, яка є нематеріальним активом, для розкриття його повного потенціалу потребує як ефективного захисту та охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності, так і правильного управління.

При веденні агробізнесу підприємці постійно стикаються практично з усіма об’єктами права інтелектуальної власності, переважна більшість з яких належить до об’єктів промислової власності, зокрема об’єктів патентного права: винаходів та корисних моделей, промислових зразків, сортів рослин та порід тварин, а також засобів індивідуалізації товарів: торгових марок, комерційних (фірмових) найменувань, географічних зазначень. Також у процесі діяльності суб’єктів господарювання, безумовно, можуть бути створені об’єкти авторського права, а саме: літературні твори, до яких, наприклад, можна віднести різноманітні публікації, технічні умови; комп’ютерні програми; бази даних тощо, а також виникати права на комерційну таємницю, ноу-хау тощо.

Повна версія статті в форматі PDF у додаткуГоловне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.