Jump to Navigation

Про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав

Дата публікації: 
14 Грудень 2015

10 грудня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбувся круглий стіл на тему: «Стан та перспективи колективного управління в Україні».
 
Відкрила захід Голова ДСІВ Алла Жарінова. Вона подякувала учасникам круглого столу - представникам зареєстрованих в Україні організацій колективного управління (ОКУ) та правовласникам, за їх активну позицію щодо необхідності реформування системи колективного управління в нашій країні та прозорості діяльності ОКУ.
 
Алла Жарінова нагадала присутнім, що розроблений співробітниками ДСІВ та європейськими експертами проекту Тwinning законопроект «Про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав» був поданий на розгляд до Мінекономрозвитку, але так і залишився без уваги. За словами Голови ДСІВ у вищезазначений законопроект були закладені дієві правові механізми і його прийняття залишається вкрай необхідним, адже дозволить забезпечити прозорість діяльності ОКУ, і ДСІВ як орган виконавчої влади прагне саме цього. Проте, незважаючи на ситуацію, яка склалася, потрібно спільними зусиллями продовжити роботу щодо перспективи розвитку колективного управління в Україні. Мета цієї зустрічі — окреслити та структурувати питання, які існують у цій сфері (головними залишаються правовий статус ОКУ та межі втручання держави в зазначену сферу), а також прийняття відповідного законопроекту, що дозволить системі ОКУ в Україні забезпечувати збір справедливої винагороди усім суб’єктам авторського права та суміжних прав.
 
За результатами дискусії вирішено продовжити роботу над законопроектом про колективне управління й провести відповідну зустріч 23 грудня 2015 року на базі ДСІВ.
 
Офіційний веб-портал ДСІВГоловне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.
Dr. Radut Consulting