Jump to Navigation

Режим компенсації за рахунок сум податку на додану вартість сільськогосподарським товаровиробникам

Ірина Луценко
науковий співробітник Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності

Верховна Рада України 22 грудня 2011 р. прийняла Закон N 4268 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників» (далі - Закон). Цей Закон розкриває механізм виплати компенсації сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними молоко і м’ясо в живій вазі переробним підприємствам за рахунок акумуляції податку на додану вартість (далі - ПДВ ).

До набрання чинності цього Закону переробні підприємства сплачували ПДВ до спеціального фонду державного бюджету, звідки відповідні кошти у рамках бюджетної програми «Державна підтримка галузі тваринництва» спрямовувалися на виплату дотацій виробникам молока та м’яса. Взагалі, узагальнюючи законодавство України щодо підтримки розвитку сільськогосподарських товаровиробників,можна виокремити такі застосовування спеціальних режимів справляння ПДВ:

1. Режим виплати дотацій переробними підприємствами за здане молоко та м'ясо в живій вазі (1998-2010 роки).

2. Дотування через спеціальний фонд Державного бюджету за рахунок сум ПДВ переробних підприємств (2011 рік).

3. Режим компенсації за рахунок сум ПДВ переробних підприємств (за продані молоко і м'ясо в живій вазі) (2012-2014 роки).

Тобто з прийняттям Закону, відбулося часткове повернення до системи виплати дотацій (компенсацій) сільськогосподарським виробникам молока та м’яса. Часткове – тому що раніше вся сума ПДВ, а не лише її частина, як зараз, безпосередньо перераховувалася переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам молока та м’яса через спеціальні рахунки.

Повний текст статті можна прочитати в форматі PDF.

Матеріал опубліковано в журналі Агробізнес сьогодні. – 2013. - № 1-2. – С. 50-51.

 

ДолученняРозмір
PDF icon stattya_pdv-lucenko.pdf190.05 КБ


Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.