Jump to Navigation

Запрошуємо до участі в Круглому столі на тему: «Формування академічної доброчесності та механізмів запобігання та протидії плагіату в наукових творах в Україні»

30 вересня 2016 р. о 14.00 у Міністерстві юстиції України (м. Київ, пров. Рильського, 8a - зал засідань Колегії Мін’юсту «Грецька зала»), за ініціативи Науково-дослідного центру з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України спільно з Міністерством юстиції України, Міністерством освіти і науки України, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрНУ, ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України та за підтримки Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) та Американській Раді з міжнародної освіти, відбудеться круглий стіл на тему: «Формування академічної доброчесності та механізмів запобігання та протидії плагіату в наукових творах в Україні».
 
Участь у круглому столі приймуть керівники Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, судді, представники провідних науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів України, судові експерти, адвокати, представники юридичних фірм, представники інститутів громадянського суспільства та ЗМІ.
 
Реєстрація учасників круглого столу, а також акредитація ЗМІ на цьому заході здійснюється через: https://goo.gl/forms/3baSQrmMVSloUyWn1
 
Метою цього заходу є формування науково-методологічних основ утвердження академічної доброчесності та ефективних механізмів запобігання та протидії плагіату в наукових і навчальних роботах із використанням потенціалу судового та позасудового захисту авторських прав, методів і засобів судової експертизи в Україні, а також програмних продуктів, які дозволяють виявляти плагіат у наукових роботах.
 
До обговорення учасників заходу виносяться наступні питання:

  • Шляхи і методи формування академічної доброчесності в сфері науки і освіти в Україні.
  • Академічний плагіат: поняття, критерії, методи і суб’єкти виявлення.
  • Практика судового розгляду спорів щодо недобросовісного запозичення у академічних творах фрагментів робіт інших авторів.
  • Потенціал державних науково-дослідних установ судової експертизи Міністерства юстиції України і інших суб’єктів експертної діяльності щодо запобігання плагіату в наукових творах.
  • Використання спеціальних знань при встановленні фактів запозичення праць інших авторів при створення наукових творів.
  • Проблеми і перспективи розробки і акредитації програмних продуктів, які дозволяють виявляти плагіат у наукових роботах.

Регламент роботи круглого столу: доповідь – до 10 хв.; виступ – до 7 хв.; запитання та репліки – до 5 хв.
Кількість доповідачів і виступаючих обмежена часом і форматом круглого столу.
За результатами роботи круглого столу передбачено видання науко-методологічних матеріалів.
 
По завершенню заходу передбачена презентація нового підручника директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту, проф. В.Л. Федоренка «Конституційне право України», виданного за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні». 

Контакти організаторів заходу:
Федоренко Владислав Леонідович – 044 592 14 01;
майл: intelect.ndc@gmail.com
Медведєва Лариса Вікторівна – 093 709 21 28;
майл: medvedeva92@mail.ua
 Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.