Директор НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності взяв участь у роботі Міжнародному круглому столі на тему: «Сучасний конституціоналізм: нові виклики, цінності та євроінтеграційні перспективи», з нагоди Дня Конституції

30 червня 2022 р. директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) проф. В. Федоренко взяв участь з вітальним словом і доповіддю-презентацією у роботі Міжнародного круглого столу на тему: «Сучасний конституціоналізм: нові виклики, цінності та євроінтеграційні перспективи», організованому Навчально-науковим інститутом права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка з нагоди Дня Конституції.

Відкрили Міжнародний круглий стіл з привітальними словами директор Навчально-науковим інститутом права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України О. Орлюк, яка відзначила важливість теоретико-методологічного забезпечення реалізації та охорони Конституції України в умовах воєнного стану.

З привітальним словом до учасників заходу звернулася народний депутат України, Постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України, доктор юридичних наук, професор, вихованець кафедри конституційного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка О. Совгиря. У своєму виступі вона звернула увагу на особливості парламентської діяльності, у першу чергу законодавчої роботи в умовах воєнного стану в Україні, а також звернула увагу на активізацію роботи Конституційного Суду України у частині розгляду конституційних скарг.

Модератор Міжнародного круглого столу, завідувачка кафедри конституційного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор О. Васильченко привітала учасників заходу – учених-конституціоналістів із Києва, Харкова, Львова, Ужгороду та із-за кордону (Канада, Польща та ін.) з днем Конституції України. Нею було відзначено, що воєнний стан став випробуванням для суспільства, держави і Конституції України на витривалість і відданість цінностям патріотизму та демократії. У цьому сенсі заслуговує на повагу прагнення молодих і досвідчених учених здійснювати своєчасне обґрунтування вирішення складних питань реалізації та захисту конституційних цінностей під час військової агресії в РФ.

Директор Центру доктор юридичних наук, професор В. Федоренко привітав присутніх із Днем Конституції та відзначив, що цього року, навіть без традиційних урочистостей, у силу воєнного стану та жахливого терористичного акту рф в Кременчуці, свято Основного Закону є свідченням стійкості й незламності Українського народу, від імені якого вітчизняний Парламент 26 років тому прийняв Конституцію. На сьогодні цінності та принципи, закладені в Конституції України, по-суті, є тією національною ідеєю, що надихає мільйони українців на фронті та в тилу боронити нашу Вітчизну.

Безперечно, воєнний стан надав нового звучання багатьом конституційним механізмам і процесам, відзначив у своїй доповіді-презентації на тему: «Судова експертиза в механізмі захисту конституційних прав і свобод людини під час військової агресії РФ в Україні» проф. В. Федоренко. Водночас, незмінними є цінності верховенства права та справедливості, непорушності та захищеності прав людини. Хоча, існуючий попередньо механізм судового та позасудового захисту прав і свобод людини значною мірою трансформувався. Воєнні злочини, скоєні рф на суверенній території України вимагають свого справедливого політичного осуду та кримінального покарання. Й нині у механізмі захисту прав і свобод людини важливу роль відіграють українські та зарубіжні судові експерти, які формують якісну доказову базу для розгляду справ про воєнні злочини у Міжнародному кримінальному трибуналі та національних судах. Не менш важливою є місія судових експертів і в частині встановлення збитків, завданих ворогом фізичним чи юридичним особам для їх майбутнього справедливого відшкодування державою агресором.

Доповідь-презентація директора Центру В. Федоренка розміщена нижче.

Подальша робота Міжнародного круглого столу отримала своє продовження в цікавих і змістовних доповідях інших її учасників.

 

Федоренко_ПРЕЗЕНТАЦІЯ_СУДОВА_ЕКСПЕРТИЗА_КНУppt

Програмка_Круглого_столу_30_06_2022