Директор НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності взяв участь у роботі XIII Міжнародної конференції «Актуальні проблеми правового розвитку в умовах війни то повоєнної відбудови держави»

23 червня 2022 р. директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) проф. В. Федоренко взяв участь у роботі XIII Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правового розвитку в умовах війни то повоєнної відбудови держави» (далі – конференція), організованої та проведеної Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.

У своєму вітальному слові та доповіді директор Центру В. Федоренко привітав учасників конференції та відзначив, що заголовна тема конференції є надзвичайно важлива для судово-експертної спільноти, яка із 24 лютого 2022 р. зіштовхнулася з серйозними викликами і завданнями, що постали перед судовими експертами НДУСЕ Мін’юсту та іншими державними НДУСЕ у зв’язку з необхідністю встановлення фактів і формування доказової бази до притягнення РФ до відповідальності за численні жорстокі воєнні злочини, скоєні в Україні. При цьому, відповідна судово-експертна діяльність здійснюється в системній взаємодії не лише з Офісом Генерального Прокурора, а й із міжнародними партнерами України – з Міжнародним кримінальним судом, зарубіжними судовими експертами і ін. Таким чином, положення чинного законодавства України про міжнародну співпрацю судових експертів стають повсякденністю, що зумовлює напрацювання нових механізмів цієї співпраці, заснованих, з одного боку, на цінностях верховенства права, а з іншого – на неухильному дотриманні експертами жорстких процесуальних і процедурних вимог.

Іще одним важливим фронтом робіт для судової експертизи є визначення збитків і шкоди, завданих агресією РФ державній, комунальній і приватній власності. Очевидно, що для відродження повоєнного гасала Об’єднаної Європи «Ніколи знову!» ворог має понести не лише політичний осуд міжнародної спільноти і кримінальну відповідальність за брутальні порушення міжнародних законів і звичаїв ведення війни, а й відшкодувати усі завданні Україні та українцям матеріальні та моральні збитки. І це завдання є надзвичайно важливим для судових експертів України.

Проф. В. Федоренко також зазначав, що судово-експертна діяльність у цьому напрямку об’єктивно потребує свого глибокого і комплексного теоретико-методологічного та методичного обґрунтування. У цьому сенсі допомога академічної науки, флагманом якої виступає Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України буде неоціненною.