На базі НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності успішно проведено весняне засідання секція судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності НКМР

08 квітня 2021 року на базі Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) успішно проведене чергове, весняне засідання секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України (далі – Секції) під керівництвом директора Центру, голови Секції, проф. В. Федоренка. Засідання Секції відбулося за 100% присутності членів секції, включаючи судових експертів, які не є працівниками НДУСЕ (І. Стародубов, Н. Міщенко).

До участі у весняному засіданні Секції були запрошені та взяли участь: директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної Академії правових наук України О. Дорошенка; голова Комітету з інтелектуальної власності Національної асоціації адвокатів України М. Потоцький, представники профільного департаменту Мін’юсту, Державного науково-дослідного  експертно-криміналістичного  центру МВС України, Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБ України і ін.

Уперше, за час діяльності Секції, до її роботи були залучені представники Національного бюро судових експертиз Національної академії наук республіки Вірменія, зокрема, заст. директора Бюро П. Восканян і ін.

Під час роботи Секції були обговорені наступні питання.

  • Обговорення звітів науково-дослідних робіт (НДР), що завершені у 2020 році відповідно до Тематичного плану НДР науково-дослідних установ судової експертизи (НДУСЕ) Міністерства юстиції України.
  • Про стану виконання НДР, які виконуються відповідно до Тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2021 рік.
  • Розгляд пояснювальних записок до тем НДР, що плануються для включення до Тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2022 рік. Зокрема, були обговорені пояснювальні записки щодо наступних перспективних розробок: «Методика визначення ліцензійних платежів та авторської винагороди» (Центр); «Методичні рекомендації щодо досліджень, пов’язаних з компіляціями даних (базами даних) та системами управління (керування) базами даних» (ЦЕНТР); «Методичні рекомендації з дослідження творів образотворчого мистецтва як об’єктів авторського права» (НДЦ «Харьківський ІСЕ ім. проф. М.С. Бокаріуса» та «Методика дослідження об’єктів авторських та суміжних прав, створених та/або відтворених у цифровій формі» (Львівський НДІСЕ).
  • Розгляд спірних питань експертної практики та обговорення актуальних проблем судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності.
  • Про стан виконання доручення Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України щодо опрацювання зауважень до тестових завдань та про удосконалення програм для підготовки судових експертів.
  • Різне.

Робота Секції, в умовах протидії пандемії коронавірусу COVID-2019, проводилась в режимі інтернет-стримінгу, з задіянням програмного продукту Skype.