НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності взяв участь у Міжнародному круглому столі на тему: «Судово-експертна діяльність: виклики війни».

26 квітня 2022 року директор Науково-дослідного Центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) професор В. Федоренко та інші працівники Центру О. Адлер, В. Дідоборщ та О. Голікова взяли участь у роботі Міжнародного круглого столу на тему: «Судово-експертна діяльність: виклики війни» (далі – Міжнародний круглий стіл), організованого Міністерством юстиції України, Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України та Національним науковим центром «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» та проведеному за з використанням он-лайн платформи Zoom.

До учасників засідання звернулися заступник Міністра юстиції України із питань виконавчої служби Андрій Гайченко, який високо оцінив роботу українських судових експертів щодо встановлення шкоди і збитків, завданих агресією РФ проти України і міжнародну допомогу в частині посилення судово-експертної діяльності по збору доказів військових злочинів РФ в Україні з боку Франції та інших зарубіжних партнерів України і міжнародних організацій.

З привітальними словами також виступили заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін; директорка Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України Наталія Ткаченко; директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін; заступник директора з експертної роботи Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Ігор Богданюк; керівник ДСУ “Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України” Тамара Личман; начальник Київського обласного бюро судово-медичної експертизи Костянтин Ворошилов; начальник управління організаційного, правового та технічного забезпечення Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України, полковник поліції Євгеній Паніотов та інші представники української спільноти сфери діяльності експертних установ.

Із доповіддю перед учасниками Міжнародного круглого столу виступив також директор Центру проф. В. Федоренко, який привітав учасників заходу з Міжнародним Днем інтелектуальної власності та звернув увагу, що Центр на сьогодні займається проведенням експертних досліджень не лише об’єктів права інтелектуальної власності, а й судових експертиз з економічних, товарознавчих, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних видів досліджень. Очевидно, що це ті види судової експертизи, які теж будуть потрібні для встановлення шкоди і збитків від військової агресії в Україні. Тому, методична допомога від зарубіжних колег і партнерів через Міністерство юстиції України, а також у формі участі в таких цікавих науково-комунікативних заходах, як цей чудовий та змістовний Міжнародний круглий стіл, вбачається важливою та своєчасною.

Свої доповіді на Міжнародному круглому столі презентували представники судово-експертних установ зарубіжних країн. Зокрема, з доповідями та презентаціями виступили: представник Інституту судово-медичної експертизи Федерального управління кримінальної поліції Німеччини, керівник підрозділу KT 4, заступник директора, постійний представник ENFSI та член правління 25-го ENFSI доктор Беккер Стефан; директор Інституту судових експертиз ім. проф. Я. Зегна у Кракові Даріуш Зуба; координатор проєкту, представник відділу злочинів проти людства та військових злочинів Міністерства юстиції Канади Сідні Лінк-Мельник; начальник центрального підрозділу оперативної координації, суперінтендант Головного штабу судової поліції Іспанії Сільвія Перес Павія; старший радник з міжнародних судових експертиз/координатор наукової підтримки Інституту судових експертиз Нідерландів Доріс Ерхарт; директор Національного бюро експертиз Вірменії, кандидат медичних наук Аргам Овсепян; директор Криміналістичного центру Чорногорії професор, доктор Александр Іванович; криміналіст поліції Ізраїлю по центральному округу, аспірант МАУП Роман Перцев та інші.

Таким чином, українська судово-експертна спільнота отримала важливу методичну допомогу від зарубіжних колег та заручилась допомогою на майбутнє.

Захід пройшов на високому організаційному та методичному рівні. Модератором заходу виступила заступник директора з наукової роботи КНДІСЕ доктор юридичних наук Н. Нестор.

У роботі Міжнародного круглого столу взяли участь більш ніж 150 учасників, серед яких представники судово-експертних установ України та 25 зарубіжних держав.