Вітаємо з важливим державним святом – Днем Конституції України!

25 років тому Верховна Рада України від імені Українського народу прийняла Конституцію України – Основний Закон для суспільства та держави. За цей час Конституція стала дороговказом для розвитку та захисту нашої країни, а в 2019 році парламент України визначив у її преамбулі «європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».

Цінності та принципи, закладені в Конституції України є визначальними й для судової експертизи з питань інтелектуальної власності. Адже, ст. 141 Основного Закону встановлює: «Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності», а ст. 54 гарантує громадянам свободу «літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв’язку з різними видами інтелектуальної діяльності».

Захист відповідних конституційних прав людини здійснюється в Україні в судовому порядку. І саме судові експерти з питань інтелектуальної власності фахово забезпечують діяльність судів щодо захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності.

То ж, користуючись нагодою, вітаємо всіх колег, друзів і партнером з прекрасним святом – Днем Конституції України!

 

З повагою,

Трудовий колектив НДЦСЕ

з питань інтелектуальної власності