Завідувач лабораторії авторського права та інформаційних технологій Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності взяла участь у Міжвідомчому круглому столі на тему “Шкідливі програми як загроза об’єктам критичної інфраструктури в умовах кібервійни”

21 лютого 2023 року завідувач лабораторії авторського права та інформаційних технологій Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) О. Голікова та судовий експерт Центру Р. Мірошник взяли участь у  Міжвідомчому круглому столі на тему “Шкідливі програми як загроза об’єктам критичної інфраструктури в умовах кібервійни”, організованому Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України та проведеному у режимі живого спілкування на базі Укрінформ.

Під час роботи міжвідомчого круглого столу відбулось обговорення наступних питань:

  • забезпечення кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури в умовах кібервійни;
  • особливості застосування шкідливих програм спецслужбами країни-агресора;
  • сучасні напрацювання щодо виявлення та протидії застосуванню шкідливих програм;
  • судово-експертне дослідження шкідливих програмних засобів;
  • нормативно-правове забезпечення кібербезпеки, у тому числі кримінальної відповідальності за кібертероризм та застосування шкідливих програм;
  • доказування при розслідуванні кіберзлочинів, пов’язаних із застосуванням шкідливих програм;
  • сучасний стан та перспективи розвитку науково-технічного та науково- методичного забезпечення кібербезпеки;
  • взаємодія державних і цивільних інституцій у сфері кібербезпеки;
  • роль інформування громадськості про кіберзагрози та рівня обізнаності з основами кібергігієни у попередженні розповсюдження шкідливих програм.

Із вітальним словом на заході виступили Юрій Олексійович ЧЕЧІЛЬ – директор Українського науково- дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, доктор філософії в галузі права; Тарас Сергійович ШЕВЧЕНКО – заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції; Богдан Остапович ЧЕРВАК – перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України; Гліб Олександрович ГОЛОВЧЕНКО – виконувач обов’язків директора Укртелерадіопресінституту, доктор педагогічних наук, секретар Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України; Сергій Дмитрович ПРОКОПЕНКО – заступник керівника Служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки – начальник Управління забезпечення діяльності НКЦК, Апарат РНБО України, а також Андрій Євгенович ФОМЕНКО – ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент, заслужений юрист України у режимі онлайн.

О. Голікова, в свою чергу, виступила з доповіддю на тему “Розповсюдження шкідливого програмного забезпечення з метою отримання доступу до інформаційних систем”.

Із відеозаписом круглого столу можна ознайомитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=HFL4zpP3AOU