26 жовтня 2023 відбулося засідання секції судової лінгвістичної експертизи НКМР з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України.

Засідання проведено у режимі телеконференції на базі Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл проф. М.С. Бокаріуса».

Учасниками секції є представники майже всіх судово-експертних установ Мін’юсту, а також їхніх відділень.

Від Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності у засіданні секції взяла участь завідувачка сектору криміналістичних видів досліджень лабораторії криміналістичних та інженерно-технічних видів досліджень Дідушок Наталія Ярославівна.

Окрім членів секції на засіданні також були присутні начальник відділу науково-методичного забезпечення Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України Тетяна Баклан, заступник директора з наукової роботи ННЦ ІСЕ Елла Сімакова-Єфремян, а також керівники структурних підрозділів СЕУ МЮУ.

Під час засідання розглянуті найбільш важливі аспекти судово-експертної діяльності. Основне місце в порядку денному посіли наукові питання судової лінгвістичної експертизи, а саме:

– обговорені технічні завдання до НДР, що плануються для включення до тематичного плану НДР НДУСЕ МЮ України на 2024 рік;

– проведений розгляд ходу виконання НДР, відповідно до Тематичного плану Міністерства юстиції України на 2023 рік;

– розглянуті результати апробації і впровадження НДР відповідно до Планів апробації і впровадження результатів НДР НДУСЕ на 2023 рік.

Голова секції Євгенія Ковкіна запропонувала для обговорення членів секції питання з приводу особливостей проведення досліджень і вироблення єдиних підходів щодо вирішення експертних лінгвістичних завдань за кримінальними порушеннями найбільш актуальних статей Кримінального кодексу України.

Окрім наведених, розглянуті також і інші важливі проблеми.

Загалом на секції панувала дружня робоча атмосфера, мали місце здорові дискусії й жваві обговорення, що безперечно підуть на користь розвитку судової лінгвістичної експертизи мовлення.