Щотретього четверга травня українці відзначають День вишиванки, започаткований у 2006 році, що не є неофіційним чи релігійним народним святом, проте об’єднує всю Україну та українців за кордоном і прославляє нашу культуру та традиції. Вишиванка – оберіг, яскравий символ долі українського народу, завжди була і залишається святинею, яка символізує високу мудрість, духовне багатство та зв’язок поколінь і самоідентифікації українців.
Святкують завжди у будній день, аби показати, що вишита сорочка є невіддільною частиною побуту, яка органічно вписується у сучасне щоденне життя. У цей день кожен з нас відчуває приналежність до великого українського народу, який здатний мати та берегти свою державу, свою історію і традиції. Сьогодні вишиванка є й яскравим символом української культури, й проявом патріотизму, оскільки наразі ми перебуваємо на стежці війни. Увага всього світу прикована до України, тож зараз ми маємо показати йому унікальність та важливість збереження України та її духовної культури.
Вишиванка є свого роду духовною бронею українців, вона була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, єдності та нескореності в боротьбі, а головне – Перемоги.
Науково-дослідний центр судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України також долучається до цього свята й щиро вітає всіх з Днем вишиванки, сердечно бажаючи всім міцного здоров’я, миру, родинного затишку, взаєморозуміння і злагоди. Хай здійснюються всі мрії, виправдовуються сподівання, радіють життю і сонцю наші діти, й нехай українська вишиванка об’єднує нас не лише у цей день, а завжди спонукає до єдності та суспільної злагоди задля миру, достатку та добробуту у нашому спільному домі, що зветься Україною.