Експерти НДЦСЕ встановили збитки збройної агресії рф на понад 22 млрд грн

Судовими експертами Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України встановлено збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф, на 22 138 000 000 грн.

Дослідження проводилися у Києві, Київській, Донецькій, Луганській та Харківській областях з початку 2023 року.

Наразі роботи тривають у трьох областях та м. Києві. Зокрема, в Одеській, Київській та Харківській областях. Окрім вартості знищеного майна, експерти Центру можуть визначити, яким видом боєприпасів, з якої відстані та напрямку було завдано удар.

За словами заступника Міністра юстиції України Андрія Гайченка, експертні висновки щодо збитків агресії рф на понад 22 млрд гривень є вдалим початком масштабної роботи із доведення в міжнародних судах російських злочинів в Україні. «Аналогічна робота із встановлення збитків, завданих агресією рф, ведеться у всіх регіонах, що зазнали руйнувань. Окрім закордонної юрисдикції, висновки експертних установ успішно використовуються як докази і у юрисдикційних органах України», – заявив заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко.

Судовими експертами Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України проводяться комплексні судові військові, пожежно-технічні, вибухово-технічні, будівельно-технічні, товарознавчі, автотоварознавчі та економічні експертизи для визначення розмірів збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф на території України, як фізичним так і юридичним особам.

Наразі роботи тривають у трьох областях та м. Києві. Зокрема, в Одеській, Київській та Харківській областях.