Керівник лабораторії економічних досліджень НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності Віктор ДІДОБОРЩ: «ВИЗНАЧЕННЯ ЗБИТКІВ ЗАВДАНИХ УКРАЇНІ ВНАСЛІДОК АГРЕСІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В РОЗРІЗІ КОМПІТЕНЦІЇ ЕКСПЕРТА ЕКОНОМІСТА»

У науковому електронному часописі Центру «Експерт: парадигми юридичних наук і державного управління» вийшла наукова публікація керівника лабораторії економічних досліджень Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України Віктора Дідоборща на актуальну тему: «Визначення збитків завданих Україні внаслідок агресії Російської Федерації в розрізі компетенції експерта економіста».  

«У зв’язку із військовою агресією Російської Федерації проти України та введенням воєнного стану, на підставі Закону України від 24 лютого 2022  року №  2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»», та веденням оборони Батьківщини багато підприємств різних форм власності призупинили свою діяльність, є підприємства що були зруйновані (або частково зазнали руйнування), також зазнала руйнування: інфраструктура та будівлі в різних містах та селищ України, знищено або пошкоджено різну техніку та майно, заміновано територію країни. Також держава Україна ініціювала: виплату фінансової допомоги в розмірі 6 500 гривень підприємцям та найманим працівникам з територій, де ведуться активні бойові дії; допомогу переселенцям; кожна сім’я, яка надала притулок вимушеним переселенцям, щомісяця отримуватиме 450 грн. компенсації на оплату комунальних послуг (за кожного, кому надано притулок). Також Україна збільшила військовий бюджет, збільшила виплати військовим, правоохоронним органам та іншим. При цьому держава також зазнала втрат людського ресурсу, недоотримала валового внутрішнього продукту (ВВП), зменшено надходження до бюджету України. Вище зазначене є збитками держави, підприємств, громадян у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Постановою Кабінету міністрів України № 326 від 20 березня 2022 року затверджено «Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації» (далі – постанова № 326 від 20 березня 2022 року). Даною постановою поставлено перед відповідними міністерствами і органами виконавчої влади у шестимісячний строк завдання розроблення та затвердження методик, передбачених вказаним Порядком. В даній статті наведено основні методи та методики за якими на думку автора повинні розраховуватися збитки які завдані бюджету країни, підприємствам та громадянам. Також в статті виділені категорії збитків розрахунок яких відносяться до завдань судового експерта економіста в розрізі постанови № 326 від 20 березня 2022 року» – йдеться у анотації до статті В. Дідоборща.

 

В. Дідоборщ «Визначення збитків завданих Україні внаслідок агресії Російської Федерації в розрізі компетенції експерта економіста»