НА БАЗІ НДЦСЕ З ПИТАНЬ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ПРОВЕДЕНО ОСІННЯ ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

29 жовтня 2021 р. на базі Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) успішно проведене чергове осіннє засідання Секції судової експертизи об’єктів права інтелектуальної власності Науково-консультативної та методичної ради при Міністерстві юстиції України (далі – Секція) під головуванням директора Центру проф. В. Федоренка, за участі членів Секції та запрошених. Зокрема, директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України О. Дорошенка, представників Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України і ін.

На засіданні Секції були розглянуті та обговорені наступні питання:

  • Про розгляд технічних завдань до тем науково-дослідних робіт (НДР), що плануються для включення у тематичний план НДР НДУСЕ Мінюсту на 2022 рік. Під час розгляду цього питання були представлені на обговорення пояснювальні записки щодо трьох наступних тем НДР:
  • «Методика визначення ліцензійних платежів та авторської винагороди» (НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності, кер. Тимощик Л.);
  • «Методичні рекомендації з дослідження творів образотворчого мистецтва як об’єктів авторського права» (ННЦ «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса», Львівський НДІСЕ, кер. Копитько А.);
  • «Методика проведення експертних досліджень, пов’язаних з компіляціями даних (базами даних) та системами управління (керування) базами даних» (НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності, кер. Собін О.).
  • Про стан виконання наукової та методичної роботи НДІСЕ з судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності.
  • Про результати рецензування висновків судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності. Було розглянуто питання про допустимість проведення повторної судової експертизи на експертне дослідження, проведення на замовлення учасника справи.
  • Про результати апробації та впровадження НДР, відповідно до планів апробації та впровадження Мін’юсту на 2022 рік.
  • Про розробку та обговорення Плану роботи секції на 2022 рік.
  • Різне. Зокрема, розглянуто питання про результати доопрацювання тестів і тестових завдань для осіб, які мають намір отримати (підтвердити) кваліфікацію судових експертів за спеціальностями 13.1.1-13.9.

У зв’язку з карантинними обмеженнями засідання Секції було проведено в режимі інтернет-стримінгу, з використанням програмного продукту «Скайп».