На базі НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності успішно проведено весняне засідання секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності НКМР

15 квітня 2022 р., на виконання Графіку засідання весняних секцій науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи Міністерства юстиції України у 2022 році, Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) організував і провів 15.04.2022 весняне засідання секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності НКМР Міністерства юстиції України (далі – Секція) під головуванням директора Центру та голови Секції проф. В. Федоренка.

На розгляд Секції були винесені наступні питання порядку денного:

  1. Обговорення звітів науково-дослідних робіт (НДР), що завершені у 2021 році:
  • «Методика визначення матеріальної шкоди, яка завдана правовласнику внаслідок неправомірного використання об’єктів інтелектуальної власності»;
  • «Методика дослідження торговельних марок (знаків для товарів і послуг): (заключний)»;
  • «Методика розрахунку трудомісткості розробки програмних продуктів на основі СОСОМО II (при одночасному застосуванні моделі раннього проектування та постархітектурної моделі)»;
  • «Методичні рекомендації з дослідження об’єктів авторського права, створених у цифровій формі».
  1. Розгляд стану виконання НДР, які виконуються відповідно до тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2022 рік, зокрема:
  • «Розробка методики експертного дослідження промислових зразків»;
  • «Розробка методики проведення судової експертизи, пов’язаної з винаходами та корисними моделями (удосконаленої)»;
  • «Розробка тестових завдань для електронної системи проведення автоматизованого тестування осіб, які виявили бажання отримати або підтвердити кваліфікацію судового експерта» і ін.
  1. Розгляд пояснювальних записок до тем НДР, що плануються для включення у тематичний план НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2023 рік:
  • «Енциклопедія судової експертизи з питань інтелектуальної власності»;
  • «Методичні рекомендації для проведення експертних досліджень, пов’язаних з об’єктами суміжних прав»;
  • «Методичні рекомендації щодо використання загально доступних відомостей про формули хімічних сполук під час експертних досліджень за спеціальністю 13.3 – «Дослідження, пов’язані з винаходами та корисними моделями».
  1. Розгляд спірних питань експертної практики та обговорення актуальних проблем судово-економічної експертизи.
  2. Різне.

У роботі Секції прийняли активну участь запрошені представники Міністерства юстиції України (О. Мотузка), Центру (О. Голікова та Т. Чабанець), Київського НДІСЕ (Н. Нестор) та Львівського НДІСЕ (К. Рубець)

Робота Секції, з врахуванням запровадження в Україні режиму воєнного стану, була проведена в дистанційному режимі, з використанням онлайн платформи для проведення відео-конференцій Zoom. Технічне забезпечення заходу здійснено в.о. лабораторії авторського права та ІТ Центру О. Голіковою.