14 червня 2022 р. директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) В. Федоренко, учений секретар Центру Л. Тимощик та керівники лабораторій Центру (О. Голікова, В. Дідоборщ) взяли участь у онлайн-консультуванні на тему «Обговорення питань невідкладного моніторингу у сфері експертної діяльності», організованому Директоратом правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України.
Під час онлайн-консультування, у якому взяли участь керівники науково-дослідних установ судової експертизи Міністерства юстиції України (далі – НДУСЕ) та судові експерти, які не є працівниками НДУСЕ, були обговорені такі важливі питання як «Необхідність зупинення перевірок судових експертів до припинення чи скасування воєнного стану (чи можливо та доцільно проведення перевірки, в тому числі відповідності робочого місця, за запитом експерта)» та «Необхідність продовження строку дії свідоцтв про присвоєння кваліфікації судового експерта до припинення чи скасування воєнного стану. Та можливість скасування/зменшення/розстрочення плати за навчання/стажування для підтвердження кваліфікації у зв’язку із воєнним станом».
Директор Центру Владислав Федоренко також висловив свою думку з вищезазначених питань та наголосив, що відповідно до Постанови №804 від 27 липня 2011 р. проведення навчання (стажування) фахівців, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта у порядку, встановленому Законом України “Про судову експертизу” є платною послугою. В той самий час питання розстрочки оплати є хоч і спірним, але вирішуваним. Єдиною умовою є повна оплата до завершення стажування.