НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності взяв участь у роботі 1-го Всеукраїнського форуму судових експертів

10-11 червня 2021 року директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) проф. В. Федоренко та завідувач лабораторії авторського права та інформаційних технологій Центру О. Собін взяли активну участь у роботі  1-го Всеукраїнського форуму судових експертів, проведеного Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України (далі – ЛНДІСЕ), за підтримки Міністерства юстиції України, Львівської ОДА, Юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та інших партнерів. Директор Центру В. Федоренко, на запрошення організаторів форуму, виступив модератором Стратегічної секції за участю представників судово-експертної спільноти.

Відкриття заходу Заступником Міністра юстиції з питань виконавчої служби А. Гайченка та директором Львівського НДІСЕ О. Куманською-Нор та привітання організаторів і гостей форуму відбулося в урочистій обстановці в історичному приміщенні Будинку вчених у м. Львові.

11 червня 2011 року організаторами форуму було організовано і проведено роботу двох його панелей: дискусії «Роль та місце судової експертизи як складової судової системи» (Дзеркальна Зала Львівського національного університету імені Івана Франка) і Стратегічної секції судово-експертної спільноти України (Конференц-зала «Park. Art of Rest»). У їх робі взяли участь Голова Верховної Ради України О. Разумков, народні депутати України, керівники Міністерства юстиції України та інших державних органів, директори і судові експерти науково-дослідних установ судової експертизи (НДУСЕ) України, керівники вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ України, представники інститутів громадянського суспільства та бізнесу.

Під час Стратегічної секції форуму, яка була відкрита вітальним словом директора Центру В. Федоренка, судові експерти НДУСЕ Мін’юсту, МВС України, СБ України і Державної прикордонної служби України, спільно з судовими експертами, які не є працівниками НДУСЕ, адвокатами, представниками інститутів громадянського суспільства та бізнесу працювали за кластерним методом у 6 спільних командах, які згенерували ключі до вирішення низки ключових проблем стратегічного розвитку судово-експертної діяльності. Це були проблеми удосконалення чинного законодавства про судову експертизу, питання взаємодії державного і приватного сегменту судової експертизи, проблеми забезпечення правових і соціальних гарантій судових експертів, питання забезпечення широкого доступу до методик проведення судових експертиз, відродження магістерських програм для підготовки судових експертів в Україні, здешевлення програм підготовки судових експертів і диверсифікації їх підготовки із метою поглиблення спеціалізації через запровадження середньострокових курсів підготовки експертів, а також визначення Всеукраїнського форуму судових експертів, як щорічної платформи для формування засад державної політики у сфері судово-експертної діяльності, з усебічним урахуванням потреб приватного сектору.