Заступник Міністра юстиції України А. Гайченко: «Вже 18 років працює Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності. Зараз він надає послуги із надання консультацій та проведення експертиз і експертних досліджень, пов’язаних із встановленням шкоди та розмірів збитків, завданих збройною агресією РФ проти України»

20 червня 2022 року Заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко дав розширене інтерв’ю авторитетному вітчизняному інтернет-виданню «LB.UA. Дорослий погляд на світ» на тему: «Українці обов’язково отримають компенсації за втрачене майно» (https://lb.ua/news/2022/06/20/520575_ukraintsi_obovyazkovo_otrimayut.html). У своєму інтерв’ю А. Гайченко висвітлив актуальні та важливі для більшості українців проблеми відшкодування втраченого майна та оперативного й фахового надання науково-дослідними установами судової експертизи (НДУСЕ) Мін’юсту послуг з визначення шкоди і збитків, завданих військовою агресією в Україні.

Заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби А. Гайченко відзначив, що внаслідок збройної агресії російської армії на територію суверенної України від 24 лютого 2022 р. на сьогодні в нашій державі уже зруйновано 116 тис. будинків, у яких мешкали 3,5 млн. людей. Загальні збитки, заподіяні РФ житловому фонду України за попередніми даними уже перевищили 100 млрд. грн.

Як бути громадянам, які втратили через загарбників своє майно. А. Гайченко зазначає, що «Наразі не існує єдиного механізму, тому постраждалі громадяни мають діяти усіма наявними способами. По-перше, звернутися до поліції, яка зафіксує всі факти руйнувань та внесе справу в ЄРДР. По-друге, з відповідною заявою до місцевої адміністрації. Звісно, треба внести максимальну інформацію з фото та відео в «Дію». Ще один варіант та гарантія на випадок майбутніх судових суперечок – це замовлення експертизи в спеціальних інститутах при Міністерстві юстиції».

На разі в системі Мін’юсту діє 6 НДУСЕ, які уже нині надають фізичним і юридичним особам консультації та послуги  щодо встановлення збитків і шкоди їх майну під час бойових дій і внаслідок тимчасової окупації в період з 24 лютого ц.р. Серед них А. Гайченко назвав і Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту, який на сьогодні здійснює не лише експертизи з питань інтелектуальної власності, а й економічні, товарознавчі, комп’ютерно-технічні, телекомунікаційні, почеркознавчі та інші експертизи. Такі рекомендації з боку керівництва Міністерства юстиції України надихають трудовий колектив НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності на повну реалізацію свого судового-експертного потенціалу.

До того ж, Центр переконаний, що в нагоді для фізичних і юридичних осіб, які постраждали від збройного вторгнення РФ в Україну стануть і послуги у сфері судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності. Зокрема, багато торговельних марок на сьогодні втрачають свою вартість через неможливість виробляти товари і надавати послуги їх правовласниками. Впевнені, що такі збитки теж зобов’язана компенсувати держава-агресорка.